Aktualności

X Ogólnopolska Gimnazjada w Halowych Grach Zespołowych – Kołobrzeg 2014 – piłka siatkowa dziewcząt
akualizacja 25.06.2014
Po zawodach wojewódzkich w piłce siatkowej dziewczęta Gimnazjum nr 1 Świdnik awansowały do Mistrzostw Polski, które odbyły się w Kołobrzegu.
W rozgrywkach wzięło udział 15 zespołów z 15 województw. Zespoły zostały rozstawione w czterech grupach według miejsc zajętych na ubiegłorocznych zawodach.
Grupa I
pomorskie (G 1 Starogard Gdański), zachodniopomorskie (G1 Wałcz), dolnośląskie (G 5 Wrocław), mazowieckie (G 4 Legionowo)
Grupa II
małopolskie (G Bobowa), kujawsko-pomorskie (G Drawsko Pomorskie), opolskie (G 1 Kluczbork), śląskie (G. Dąbrowa Górnicza)
Grupa III
lubelskie (G 1 Świdnik), łódzkie (ZS nr 4 Tomaszów Mazowiecki), podkarpackie (G 4 Stalowa Wola) i świętokrzyskie (G 1 Sandomierz).
Grupa IV
lubuskie (G 2 Gubin), podlaskie (G 1 Sejny), wielkopolskie (G 9 Kalisz). Województwo warmińsko - mazurskie wycofało się z udziału w turnieju.
millenium_kołobrzegMecze rozgrywane były w dwóch salach. W grupach zespoły grały systemem "każdy z każdym". Zespół G 1 Świdnik po przegranym pierwszym meczu 0:2 ze Stalową Wolą wygrał drugi mecz z Sandomierzem 2:0 i trzeci z Tomaszowem Mazowieckim 2:1 wychodząc z grupy z drugiego miejsca. W rundzie finalowej dziewczęta trafiły na zespół Starogardu Gdańskiego przegrywając 2;0 z późniejszym, jak się okazało Mistrzem Polski.
 Ostatecznie reprezentantki województwa lubelskiego uplasowały się na 8 miejscu w Polsce.
Dziewczyny zagrały w składzie: Natalia Miszczuk, Natalia Suracka, Gabriela Krzysiak, Michalina Zalewska, Weronika Borzęcka, Milena Wójcik, Patrycja Oleszek, Patrycja Śledzińska, Zuzanna Wójcik, Kinga Dębiec, Dominika Sokołowska, Natalia Kołtun.
Opiekunami dziewcząt w Kołobrzegu byli: Aneta Stawecka i Cezary Sekuła. Gratulujemy dziewczynom wyniku i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym!!!
Szkolny konkurs pt. „Nauczanie św. Jana Pawła II – Pomocą w Kryzysie Wiary”
akualizacja 11.06.2014
  Dnia 11 czerwca odbył się szkolny konkurs pt. „Nauczanie św. Jana Pawła II – Pomocą w Kryzysie Wiary”. Uczniowie klas pierwszych odpowiadali na pytania dotyczące zagadnień związanych z wiarą.
 1 miejsce zajęli uczniowie z klasy 1A: Katarzyna Misiak, Beata Szczęśniak i Karolina Matys.
 2 miejsce klasa 1D: Marta Czajka, Gabriela Wawszczak i Klaudia Kasperek.
 3 miejsce klasa 1B: Hubert Warda, Natalia i Agata Kondraciuk.
 Organizatorami konkursu byli członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium: Anna Hawryluk, Wiktoria Sienkiel, Julia Karaś, Patryk Kiszczuk, Natalia Kołtun i Sandra Czerwińska pod opieką Sławomira Nowaka i Stanisława Mączki.
„ Odlotowa” dziewczyna z „ Jedynki”
akualizacja 09.06.2014
  Miło nam poinformować, że nasza uczennica Weronika Buda z klasy 3d została stypendystką jednorazowego Odlotowego Stypendium ufundowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Integracji Społecznej "Modrzew". O Stypendium mogli ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studenci studiów dziennych, którzy spełniają wymagania wymienione w Regulaminie Odlotowego Funduszu Stypendialnego.
Celem działań w ramach Funduszu jest:
- promocja i materialne wsparcie uczniów szczególnie uzdolnionych lub utalentowanych,
- promocja działań nakierowanych na integrację i społeczną aktywność młodzieży,
- motywacja młodzieży do kontynuowania nauki i rozwijania zainteresowań.
Weronika jest wspaniałą dziewczyną, zasługującą w pełni na nagrodę za swoją postawę, kulturę osobistą, działalność społeczną oraz za osiągnięcia naukowe. W tym roku szkolnym uzyskała tytuł laureata Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Poza tym osiągała wysokie noty w innych konkursach językowych na szczeblu szkolnym i powiatowym.  Aktywnie działała w Szkolnym Wolontariacie. Jesteśmy dumni z naszej „ odlotowej” uczennicy, gratulujemy stypendium i życzymy dalszych sukcesów.
Projekt językowy w Szwajcarii
akualizacja 09.06.2014
W maju drugie klasy o profilu dwujęzycznym wzięły udział w realizacji projektu językowego w Szwajcarii. Pomiędzy zwiedzaniem i licznymi atrakcjami brali udział w zajęciach i realizowali zadania językowe.
Dzień pierwszy i drugi minęły nam na podróży przez Polskę, Niemcy, Czechy i Austrię. Widok jak spotkaliśmy na miejscu zaparł nam dech w piersiach. Przez tydzień mieszkaliśmy w Engelbegu. Jest to miasto położone pomiędzy wysokimi górami. Od razu po przybyciu wybraliśmy się aby podziwiać Opactwo Benedyktyńskie, gdzie brat Tomasz opowiedział nam o działaniu tutejszego opactwa i szkoły znajdującej się tuż obok. Po zwiedzaniu mieliśmy okazję wziąć udział w produkcji prawdziwego szwajcarskiego sera!
Trzeciego dnia wybraliśmy się do Lucerny, leżącej nieopodal Jeziora Czterech Kantonów. Pierwszą atrakcją napotkaną w tym mieście było muzeum transportu. Podziwiając liczne samochody, statki i pociągi, których historia sięga nawet minionych epok realizowaliśmy zadania językowe, polegające na przeprowadzaniu wywiadów dotyczących Lucerny ze zwiedzającymi. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć słynny Pomnik Lwa. Został on wybudowany jako hołd żołnierzom poległym w obronie króla. Kolejnym ciekawym miejscem był Spreuerbrücke, most kryjący obrazy przedstawiające Taniec Śmierci.
Czwarty dzień był okazją do hospitacji szkoły szwajcarskiej. Mogliśmy wziąć udział w wykładzie dotyczącym systemu oświaty w Szwajcarii. Przekonaliśmy się, że niesamowicie różni się on od naszego. 
Sukces na Powiatowym Konkursie dla Gimnazjalistów
akualizacja 29.05.2014
Miło nam poinformować, że pięcioro uczniów naszej szkoły zostało laureatami Powiatowego Konkursu dla Gimnazjalistów "Perfekt Reacler" organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 w Świdniku.
I miejsce- Magda Zacharczuk
II miejsce- Natalia Kołtun, Kacper Grabczak
III miejsce- Patryk Sidor, Aleksandra Kubiś
Szkolne Eliminacje do Powiatowego Konkursu o Krajach Anglosaskich
akualizacja 29.05.2014
Szkolne Eliminacje do Powiatowego Konkursu o Krajach Anglosaskich
„Chicago the most Polish American City”odbędą się 5czerwca w godzinach 10:30-11:15

Konkurs ma formę pisemną i jest zredagowany w języku angielskim, zawiera  pytania z zakresu historii, geografii, kultury, sztuki, sportu i życia codziennego mieszkańców Chicago. Konkurs składa się z pytań zamkniętych i  otwartych, poza wiedzą  o Chicago będzie również oceniana poprawność gramatyczna i stylistyczna. Udział w konkursie  jest bezpłatny i dobrowolny.
Pięć osób, które otrzymają najwyższe wyniki z etapu szkolnego są zakwalifikowane do etapu powiatowego, który odbędzie się 12 czerwca 2014 w naszej szkole.
Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie swojego uczestnictwa w konkursie do 3 czerwca  2014 do nauczycieli języka angielskiego (pani Katarzyny Maliszewskiej lub pani Anety Żelaznej).
Warsztaty teatralne klasy 3d
akualizacja 23.05.2014
  Klasa 3 D wzięła udział w zorganizowanych na terenie szkoły  warsztatach teatralnych. Zajęcia odbywały się cyklicznie w ciągu roku szkolnego w ramach zajęć artystycznych. W dniu 15.05.2014 odbyła się trzecia i ostatnia zarazem część warsztatów. Zajęcia prowadził aktor teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie pan Kacper Kubiec.
Podczas zajęć uczniowie uczyli się:
•    jak pracować nad sobą
•    jak współdziałać z innymi uczestnikami
•    jak uruchomić swój głos i ciało
•    jak używać swych emocji
•    jak przełamać swoją wstydliwość.

"Jak zmienia się Świdnik"
akualizacja 12.05.2014
  15 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdniku odbyło się rozwiązanie konkursu plastycznego ogłoszonego przez Urząd Miasta „ Jak zmienia  się Świdnik”. W tym wzięli udział również nasi uczniowie.   II miejsce otrzymał Nikodem Brodzki , wyróżnienie przypadło Wojciechowi Sarnowskiemu.
Gratulujemy.
Radość z kanonizacji
akualizacja 09.05.2014
28 kwietnia 2014 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość upamiętniająca naszego Patrona- Świętego Jana Pawła II.
„Radość z kanonizacji”, takie hasło towarzyszyło uczniom i nauczycielom zgromadzonym tego dnia na spotkaniu w szkolnej czytelni. Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie z klasy 2a i 1a pod opieką pani pedagog Katarzyny Radek.
Przypomnieliśmy sobie nauki i zadania, które nam- młodzieży- zostawił Ojciec Św. Jan Paweł II.  Podczas spotkania ponownie poczuliśmy nastrój radości, jaka panowała podczas ogłaszania Jana Pawła II Świętym w dniu 27.04.2014 na placu Świętego Piotra w Watykanie.
Elementem integrującym uczestników uroczystości było wspólne odśpiewanie „BARKI”- ulubionej pieśni Jana Pawła II. Na koniec uczniowie i nauczyciele mogli wylosować sobie cytat pochodzący z nauczania Świętego. Niektóre klasy zostały zachęcone przez nauczycieli języka polskiego do napisania wypracowania na temat słów, jakie widniały na wylosowanych kartkach.
Wyniki finałowego III Dyktanda Świdnickiego
akualizacja 05.05.2014
Finał III Dyktanda Świdnickiego zorganizowanego wspólnie z G1 w Świdniku i Wydziałem Filologii Polskiej KUL odbył się 29 kwietnia 2014 r. Tematem dyktanda były relacje reporterów z Igrzysk w Soczi i popełnione przez nich błędy. Do konkursu przystąpiło 31 uczniów, w tym również uczniowie naszej szkoły. Komisja składająca się z pracowników Instytutu Filologii Polskiej KUL przyznała 3 pierwsze miejsca : Zuzannie Turowskiej z Gimnazjum w Trawnikach, Katarzynie Mańko z Zespołu Szkół w Piaskach i Maciejowi Gizie z II LO w Świdniku. Zwycięzcy otrzymali indeksy na polonistykę KUL oraz cenne nagrody, m.in. tablet i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok wszystkich zainteresowanych!

<< 1 2 3 >>

Content Management Powered by CuteNews
[ Przejdź do archiwum ]